Mutfak Dolapları

Mutfak Dolabı yaptırırken öncelikle vermeniz gereken karar dolaplarınızın ve mutfak tezgâhınızın yapımında hangi malzemenin kullanılacağıdır. Dolapların ana gövdelerinde ve kapak kısımlarında farklı malzemeler kullanılabilir gövdede kullanılabilecek en kaliteli malzeme MDF malzemesidir. MDF odun liflerinin, sıcakta sertleşen sentetik reçine yapıştırıcılar ile karıştırılıp preslenmesi sonucu elde edilir. MDF plakalrın üzerinin teknolojik emprenye makineleriyle melamin reçinesi ve tutkal emdirilerek yanmaz ve su geçirmez


hale gelen dekor kâğıdı ile kaplanmasıyla elde edilen malzemeye MDF Lam denir. Sunta ise basit odun parçalarının sentetik reçinelerle preslenmesi ile elde edilen daha basit bir malzemedir. Ekonomik açıdan daha uygun olması nedeniyle mutfak gövdelerinde sıklıkla Sunta malzeme kullanılır.


Öncelikle mutfakta bulunmasını istediğiniz elektrikli eşyaların bir listesini yapmalısınız (çok önemli). (Buzdolabı, bulaşık makinesi, çamaşır makinesi, fırın,mikrodalga, TV, Mutfak robotu, ev telefonu gibi.)


-Yaptığınız listedeki eşyalardan hangilerinin, mutfak dolabı içerisinde gömmeli (ankastre)dediğimiz şekilde yer alacağını belirlemelisiniz.


– Mutfak dolabını projelendirirken küçük bir televizyonu da dolabın içine gömmeli olarak yerleştirmeyi unutmamalısınız. Mutfakta TV olması, yemek hazırlama süresini eğlenceli hale getirebilir.Mutfak dolaplarında yıllardır gövde rengi ile kapak rengini aynı renk yapmaya çalışıyoruz. 90’lı yıllar ve daha öncesinde mobilya kapakları ve dolap gövdeleri aynı malzemeden yapılırdı. Müşterinin isteğine cilalı veya lake boyalı tercih edilirdi böylece gövde rengi ile kapak rengi aynı olduğu olabiliyordu

Size nasıl ulaşabilirim?

Yeni olan ne varsa takip etmeye ve bunları müşterilerimiz için kullanılabilir olacak şekilde uyarlamaya çalışıyoruz.

Bize Ulaşın!

© 2023 Venio | Sarıçam Mutfak. Tüm Hakları Saklıdır.