Banyo Dolabı

Banyo Dolabı Nedir? Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz? Banyo dolabı, içerisinde banyoda kullandığımız malzemeleri bulunduran, farklı yapı malzemeleri ile üretilebilen bir dolap çeşididir. Banyo dolabı, banyo tasarımını etkileyen alanların başında gelir. Bir mutfak için mutfak dolabı ne ise, salon için koltuk ne ise banyo içinde banyo dolabı o dur.

 

Öncelikle banyo dolabını konumlandıracağımız alanı seçmek gerekir. Aslında banyo dolabı seçmek normal bir mobilya seçmekten daha zordur. Her mobilyada boyut önemlidir, evet ancak konu banyo dolabı olduğunda işler biraz değişiyor. Duşa kabin, klozet, çamaşır makinesi vb. eşyalar devreye girdiğinde banyo dolabını sığdırmak zor olabiliyor. Alt modül ve üst modülden oluşan banyo dolapları en çok tercih edilen ve beğenilen dolap modellerindendir ancak dar alanlara sahipseniz boy dolapları alarak da lavabonun sağına ya da soluna monte ettirebilirsiniz.

 

Bu sayede hem alandan tasarruf edersiniz hem de eşyalarınızı koymak için geniş alanlara ulaşabilirsiniz. Konumlandıracağınız alana karar verdikten sonra ölçüleri almanız gerekiyor. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi banyo dolabı seçerken öncelikle dolabı koyacağımız alanı ve boyutları belirlemeli, dolabı satın alırken de buna göre hareket etmeliyiz. Beğendiğimiz dolabı satın almadan önce dikkat etmemiz gereken birkaç özellik var.

 

Bu özellikler bir banyo dolabının banyoya uygun olması için gereken özelliklerdendir. Örneğin; dolabın buhardan ve sudan etkilenmeyen, kabarmayan, yapısı bozulmayan bir malzemeden yapılması gerek. Temizliği açısından üzerinde su damlacıkları ve buhar izleri bulundurmayacağına dair bilgi almanız sizin için uzun vadeli kullanımda bir avantaj olacaktır. Bu özellikler banyo dolabının işlevsel özellikleridir. Bu özellikler tamamlandığında zevkinize uygun banyo dolabı seçebilirsiniz.

 

Gerekli özellikleri tamamladığımıza göre banyo dekorasyonuna geçebiliriz. Aslında dekorasyon için yapmamız gereken bütün parçaların birbirine uymasını sağlamaktır. Bunu sağladıktan sonra dekorasyon için ek bir şey yapmamıza gerek kalmadan Banyo şık bir banyo dolabıgörüntü sağlayacaktır. Banyo dolapları tamamlayıcı unsurlardandır. Yani banyodaki ana unsur banyo dolaplarıdır. Bu sebeple banyo dolaplarını en son almamaya özen gösterin. Eğer en son almaya banyo dolabını kalkarsanız banyo dolapları banyodaki diğer ürünlere uydurmaya çalışırsınız bu da sizin için hem çok daha zahmetli hem de yorucu olur.Banyonuzun renkli olmasını ama temizliğinin de kolay olmasını istiyorsanız, dekor ürünlerini çok açık veya çok koyu renklerden tercih edebilirsiniz. Sıkıldığınız takdirde uygun fiyatlara temin edebilirsiniz!

Size nasıl ulaşabilirim?

Yeni olan ne varsa takip etmeye ve bunları müşterilerimiz için kullanılabilir olacak şekilde uyarlamaya çalışıyoruz.

Bize Ulaşın!

© 2023 Venio | Sarıçam Mutfak. Tüm Hakları Saklıdır.